| adelynaa a întrebat:

Am dosarul de la scoala, dar am o mica mare problema imi expira buletinu in nov, trebuie sa imi schimb dosarul tot k acolo pe foile alea imi scrie cand imi expira cand mi-a fost eliberat
trebuie sa imi schimb foile alea?

numai k scoala unde am facut'o s-a desfinzat si nu am cum sa imi schimb dosaru... noroc ca am gasit un instructor care sa ma ajute mi-a dat masina cand am dat saptamana asta examenu dar, l-am picatstraight face

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Lucrurile stau in felul urmator: Daca scoala s-a desfiintat cei de acolo au o baza de date cu toate scolile de soferi autorizate si in momentul cand depui dosarul, schimbi cartea de identitate si lasi si copia veche si o noua copie a buletinului nou, nu mai schimbi celelalte doua foi pe care este trecuta data de expirare le lasi as acum sunt si cand depui dosarul le explici, vor verifica pe loc in baza de date daca intr-adevar s-a desfiintat sau daca isi mai continui activitatea chiar daca scoala exista in acte, daca nu isi mai continua activitatea este declarata nula si poti fara nici un fel de probleme sa le lasi acolo!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa dai examenul luna aceasta, dupa 15 zile de cand ai dat primul examen. De asemenea poti sa-ti preschimbi acum cartea de identitate si sa completezi iarasi cererea cu noua carte de identitate si sa depui si o copie a acesteia. Succes si numai bine!

| Florin6326 a răspuns:

Nu este nicio problema, CNP-ul nu se schimba toata viata si acesta este cel mai important criteriu al identitatii unei persoane.

| adelynaa explică:

Scoala nu mai exista s-a desfintat nu pot sa ma duc sa-mi iar fisa aiasad

| magicianul19 a răspuns:

Nu