| FlorinCiokan a întrebat:

Am faruri tuning cu lupa omolagate. Am voie sa folosesc xenon 8000k ( alb - albastru )?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ai spalatoare de faruri? Daca da, da, le poti folosi.
Daca nu ai spalatoare, nu, nu le poti folosi chiar daca ai lupa!

| FlorinCiokan explică (pentru OldSoul):

Nu am spalatoare. Deci nu pot folosii doar Galben? Nici macar alb?

| OldSoul a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Cat timp nu ai spalatoare, nu vor fi omologate xenoanele, deci vor fi ilegale, iar la un control in trafic risti sa-ti fie confiscat talonul.
Acum alegerea este a ta.

| FlorinCiokan explică (pentru OldSoul):

Farurile si instalatia xenon imi sunt omolagate cu exact aceeasi stampila. Acum eu nu cred ca conteaza ce bec pun pe instalatie xenon. Riscam laughing)

| OldSoul a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Daca nu ai spalatoare cam tot degeaba e dpdv. legal.
Si eu am luat masina cu xenoane, si inainte sa ma prezint la R.A.R. am intrebat un inginer daca o sa fie probleme si au zis ca atat timp cat nu am spalatoare si autoleaving sunt ilegale xenoanele, si ca mai bine le dau jos, si asa am facut.

Oricum cu cat lumineaza mai albastru becurile cu atat ai sanse mai mari sa fii tras pe dreapta, in schimb daca ai xenoane alb galbui ai sanse sa nu fi prins si sa nu se uite daca ai sau nu xenoane, problema e daca te opreste R.A.R.-ul.
In rest, noi sa fim sanatosi. happy

| FlorinCiokan explică (pentru OldSoul):

Ataat laughing. Auzi alta intrebare daca la o instalatie xenon la transformator pun un bec care nu e xenon. ce se intampla?

| OldSoul a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Nu stiu, se arde becu cel mai probabillaughing Asta daca nu ia foc instalatialaughing

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat