| ArvunescuOvidiuuu a întrebat:

Am găsit balta de apa in mașina pe partea soferului si am o nedumerire cu asta, pana acum de fiecare data când a plouat nu s-a întâmplat asta niciodată, iar de dimineață surpriza. Am fost cu ea plecat si pe drum era plin de apa ca a plouat, dar nu am fost atent dacă apa o aveam de când am plecat de acasă sau a intrat in mers. Ce poate fi, care ar fi rezolvarea ei? Va mulțumesc

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am găsit balta de apa in mașina...care ar fi rezolvarea ei."

păi hai să facem o videoconferință să VEDEM și noi despre ce e vorba. De ce ne-am da cu părerea așa, la plezneală, nu?

| ArvunescuOvidiuuu explică (pentru sierra1):

Doar am întrebat, daca nu sti care ar fi cauzele si rezolvările nu mai răspunde, nu e logic?

| sierra1 a răspuns (pentru ArvunescuOvidiuuu):

Fă-ne un film mami, să VEDEM pe unde intră apa in sita aia

(de două ori am scris să VEDEM cu majuscule, pricepi de ce?)

| ArvunescuOvidiuuu explică (pentru sierra1):

E ud doar jos si nu se cunoaște pe unde intra, m-am uitat la scurgerile alea de sub ștergătoare și pare sa fie destulă mizerie acolo si pe acolo cel mai probabil e cauza

| sierra1 a răspuns (pentru ArvunescuOvidiuuu):

Ai văzut că știi?

| sierra1 a răspuns (pentru ArvunescuOvidiuuu):

Ia ajută-l și pe colegul că văd că ești artist:

https://www.tpu.ro/......t-rezolva/

| ArvunescuOvidiuuu explică (pentru sierra1):

Poți face mișto in alta parte dacă vrei da nu aici, intrebarea am pus-o înainte sa ma uit eu pe la scurgeri si nu e sigur chestia aia poate fi din multe cauze asa ca dacă ai chef de glume joc de glezne de pe intrebarea mea

| sierra1 a răspuns (pentru ArvunescuOvidiuuu):

~ joc de glezne de pe intrebarea mea~

e o țară liberă sau tu ești cumva somalez?

| relian a răspuns:

Intra pe la filtru de aer, ala ce filtreaza aerul pentru cabina.Probabil la tine filtru respectiv se afla afara in partea pasagerului,exact sub parbriz,dar trebuie sa ridici capota,evenatual sa dai la o parte si pasticul ala,cred ca stii la ce ma refer.
Daca nu ai filtru de aer afara,ce am zis mai sus,tot exista o galerie care duce afara,aia ce trage aer de afara,atunci cand vrei aer de afara.
Galeria aia nu este expusa,are si ea ceva un fel de capac,ori un plastic ceva ce se afla deasupra. Daca plasticul ala este crapat,o sa patrunda apa.
Daca ai filktru de aer afara,cauta sub plasticu ala,exista o cutie,care are capac, pe acolo se schimba filtru de aer pentru cabina.
Daca capacu ala s-a spart, crapat etc, apa de la ploaie se duce pe filtru, apoi la vale pe galeria de aer si tocmai jos la picioare la pasager.
Deci rezolva cutia aia cumva, capac, vezi ce este crapat, spart