| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit un Volvo c30 din 2007 la 2900 euro cu 230000 km. 1.6 diesel. Ce parere aveti? Masina arata destul de ok, am intrebat un mecanic a zic ca nu sunt chiar asa scumpe piesele

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Drăguț dar cam cat un golf 6 - despre care aș zice că e de preferat...

| ValentinMihai78 a răspuns:

Pentru o persoană fără copii e în regulă. În rest nu este recomandată pentru familie.
Alternativa ar fi V50 din aceeași perioadă, aceeași platformă Ford Focus.
Iar, din 2007, doar 230 mii km mi se pare suspect, fiind diesel.
Oricum grijă!