| xt9000 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta dar dau mai multe detalii. vreau sa cumpar un vw passat din 1997, adica modelu 1997-2001, cu motor de 1.8 T,turbo, benzina, 150 cp.intrebarea mea este daca pot scoate turbo nu pentru a adauga unu mai mare, ci ca sa reduc din acel consum urias.multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Consumul creste daca ii scoti turbo nu scade, ti-a raspuns toata lumea pe celalt topic! Consumul aproape se dubleaza!

1 răspuns:
| BGI a răspuns:

Cauta un 1.8 aspirat, de 125 cp si ai terminat povestea cu scoaterea turbinei si etc.