| xt9000 a întrebat:

planuiesc sa cumpar un vw passat din 1997 cu motor de 1.8 benzina dar are si un turbo, astfel dezcolta 150 cp.intrebarea mea este ca acel turbo poate fii dat jos?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da, se poate da foarte usor jos, singura problema este ca va exploda pur si simplu consumul, se va dubla aproape si nu prea ai de ce sa il dai jos... masina ajunge undeva la 90 CP fara turbo si cuplul nu stiu dar scade destul de mult si el. Daca vrei sa inlocuiesti turbina cu una noua costa mai mult decat masina cumparata SH cred, este vreo 2000 de euro noua.

O alta chestie este sa te interesezi sigur daca are turbo pentru ca in `97 la benzina rar intalneai, la diesel mult mai des!

Răspuns utilizator avertizat
| FurtunaDiesel a răspuns (pentru claudiu2386):

7122 lei pret de catalog la Future Tuning, pe original nu gasesc dar sa fie cu 300 de lei mai ieftina, daca nu este chiar mai scumpa!

Răspuns utilizator avertizat
| FurtunaDiesel a răspuns (pentru claudiu2386):

Se poate... din cate stiu eu KKK face turbine pentru masini dupa 2001 dar nu stiu, oi fi gasit ceva, ceva. Unde ai vazut-o?

Răspuns utilizator avertizat
| FurtunaDiesel a răspuns (pentru claudiu2386):

Pai dupa cod o caut si eu dar nu o gasesc nici pe Craiova, nici pe Bucuresti, nici pe Timisoara, nici pe Iasi, nici pe Cluj, am cautat-o dupa codu de la Volkswagen! Nu stiu ce mai invarti si tu in domeniu dar pe `97 nu exista KKK.

Hai sa iti dau o discutie!

Buna ziua,
Turbinele KKK s-au fabricat dupa 2002 pentru Volkswagen si tot ce tine de VAG. Daca doriti va putem oferii turbine FT si Staf pentru orice model al VAG pana in 2001, dvs. va trimitem marfa pe 17 de obicei, turbina va sosii undeva pe 22-23.

Cu stima,
Doru Velea
Turbo System Grup

Cred ca ai vazut ceva mult mai nou!

7 răspunsuri:
| XxMyTzAxX a răspuns:

Da il poti da jos dar intr-un service specializat in asa ceva
dar din cate stiu te va costa ceva daca vrei sa iti pui altu' mai puternic
sau daca nu vrei sa iti pui alt turbo... el nu va mai avea aceea putere sa mearga asa usor intr-o panta mai mare, va avea putere cei drept dar isi va marii si comsumul