| partzala a întrebat:

Am mers pe o strada cu o singura banda pe sens si la o intersectie am vrut sa virez stanga, iar un alt sofer m-a depasit pe linie dubla continuua si-n intersectie apoi m-a acrosat cine credeti ca este de vina?

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Daca venea din spate, el.nu avea voie sa te depaseasca, probabil a luat-o inainte si n-a vazut ca semnalizezi stanga.sunt destui impertinenti foarte grabiti.

6 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

El este de vina.

| Braunion a răspuns:

Amandoi sunteti de vina, din ce spui tu. Daca era linie dubla continua nu aveai voie sa faci stanga. Daca in interesectie nu mai era linie continua si el a venit din spate si te-a acrosat atunci el e de vina. Explica mai bine ce s-a intamplat, ca din ce zici tu reiese ca si in intersectie era linie dubla continua, caz in care este culpa comuna.

| partzala explică (pentru Braunion):

Si in intersectie era linie dubla continua se prelungea catre stanga exact directia in care ma indreptam si eu, iar el a vrut sa mearga pe directia inainte incercand sa-mi taie calea

| Braunion a răspuns (pentru partzala):

E de vina, sa fie sanatos. Nu avea ce sa caute pe contrasens.

Oricum, pe viitor sa inveti sa te uiti in oglinda din stanga cand faci stanga, chiar daca zici ca n-are ce sa vina de acolo. Cum ai observat, se mai trezeste cate un bivol.

| partzala explică:

Garcea a spus ca eu sunt de vina pentru ca nu m-am asigurat la schimbarea directiei de mers "oferindu-mi" o amenda de 320 lei, iar celuilalt nimic

| Braunion a răspuns (pentru partzala):

Garcea e prost daca a considerat ca numai tu esti de vina.