| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.cine se pricepe la in tahograf? as vrea sa stiu niste informatii... adica daca se depaseste programul dupa cat timp se sterge dupa card? am auzit ca in 28 de zile e adevarat? si cum pot sa citesc un bon care il scoate tahograful? ceva intructiuni imi puteti da va rog. orice in legatura cu tahograful, puteti lasa si id-ul.multumesc

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vrei sa te bagi pe tir nu? Eu stiu ca aparatul tahograf incepe de la 0 cand pleci in cursa si se sterg datele cand ajunge la firma respectiva (de unde a plecat) singur nu se sterge ci un electromecanic il baga la un aparat/pc si il reseteaza.

| amyamy a răspuns:

Explica mai clar te rog sad