| catalinstef a întrebat:

Am o drujba husqvarna si cand incerc sa o accelerez da sa moara motoru iar daca astup cu degetu gaura de la admisia de aer se tureaza la maxim.Ce ar putea avea?

5 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Deci tu astupi gaura aia de la filtru pe care trage aer si se tureaza la blana?
Daca este asa
Regleazai si tu carburatoru dai mai putin aer, du-te cu ea la un mecanic si tio regleaza in 2 minwinking

| catalinstef explică (pentru KaPy2):

Unde trebuie sa umblu sa ii dau mai putin aer?

| KaPy2 a răspuns (pentru catalinstef):

Din carburator are unu de relantiu si unu de aer, du-te la cineva priceput sa tio faca bine, daca nu o reglezi bine drujba atunci cand o bagi in sarcina sa-ti moara motoru

| Tavy201 a răspuns:

Eu zic sa te duci la un specialist sa-ti desfaca carburatorul...sigur de acolo e problema.

| softkill a răspuns:

Trage aer fals pe undeva pe la carburator