| Mystyk a întrebat:

Am o intrebare legata de permisul auto.
Daca eu (avand 20 de ani) vreau sa dau de permis, categoria A2, anul acesta, peste 4 ani cand fac 24 si am dreptul sa dau pentru categoria A (eu avand deja categoria A2), trebuie sa fac din nou orele, sa dau iar examenul teoretic + practic si toate cele ca la A2? Sau se echivaleaza oarecum vreo ceva pentru ca am A2?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent poti sustine examinarea pentru categoria A si inainte de 24 de ani, cu experienta de 2 ani in categoria A2.
Pentru fiecare categorie se face scoala de conducere si se sustine examinarea teoretica si practica.
Ce o sa fie peste 4 ani n-avem de unde sti, cred ca o sa fie tot ca acum.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu stim peste 4 ani.