| RMKG6 a întrebat:

Am o intrebare pentru mecanici.
Masina: VW golf 6, blue motion, diesel, an 2012, post de conducere schimbat de pe dreapta pe stanga.
Problema: aer conditionat
Simptome:
-nu sufla suficient prin gurile de aer desi se aude cum sufla
-ca sa sufle aer rece dau AC-ul pe cald si invers, ca sa sufle aer cald, il dau pe rece
- setarile pentru directionarea aerului nu merg, pe masura ce ajustez, se schimba puterea si gurile prin care aerul iese. Sunt doar doua setari care lasa aerul sa intre cat de cat
Diagnostic OBD: b109d71 Air distribution door motor, Actuator jammed.
Pana acum am schimbat filtrele, credeti ca simptomele se potrivesc cu codul sau e ceva fals si e mai complicat din cauza schimbarii postului de condus? Scuzati, nu cunosc termenii din mecanica, sper ca se intelege.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cu siguranță că ar fi multe cauze. Mergi direct la service cu ea.

| RMKG6 explică (pentru anonimg):

Din pacate pana acum nu am reusit sa gasesc un specialist in AC si m-am gandit sa intreb aici poate a mai facut cineva schimb de post de conducere si ar sti…