| Everestcompany a întrebat:

Am o problema cu un led(beculet)din bordul masinii. Azi mi-i s-a aprins un beculet in bordul de la masina, am un Ford Focus, din 2001. Aici aveti o poza cu beculetul care s-a aprins http://postimg.org/image/45b6jn13t/. Va rog, mi-ati putea spune ce anume inseamna acel beculet, ce problema? Multumesc mult.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.samarins.com/diagnose/checkengine.html
Iti recomanda sa-ti verifici motorul la un mecanic. Ori e beculetul stricat, ori probabil e ceva la motor, ori iti recomanda periodic sa-ti verifici motorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o problema.
"check engine "
Inainte sa mergi la diagnoza vezi daca ai ulei suficient.

| Maioru a răspuns:

Becul despre care vorbesti este INJECTIA la motor si se aprinde din cauza benzinei de calitate proasta(cifra octanica necorespunzatoare) sau a motorinei proaste.Normal ar fi sa se stinga singur dupa ce pui combustibil bun, daca nu te duci la un service particular si cu laptopul se reseteaza imediat pentru 20 ron.Il stingi si se va mai reaprinde si tot asa.Asta-i Romania!