| Nelutzu222 a întrebat:

Salutaree. Am o intrebare legata de acele de la bordul masinii, respectiv acul de benzina si temperatura motorului. Am observat de astazi punand contactul acele se duc in functie de plinul rezervorului sau de temperatura motorului, pana aici e bine, dar daca iau contactul de tot acele coboara in jos ca si pana acum, dar dupa 1-2 ele se ridica drept fara a face ceva. Este vorba de ford focus din 2002.Stiti cumva de la ce poate fi? Si o poza pentru orientare :http://s21.postimg.org/oz22dfk3b/20160925_201545.jpg

1 răspuns:
| GdX a răspuns:

La cat de veche este masina, sigur pe undeva este o problema in instalatia electrica. Du-te la un electrician auto ca poate te trezesti fara instalatie electrica.