| paulthegame a întrebat:

Am o problema la drujba :e chinezeasca o am de un an pana acum a mers bine acum a inceput sa faca figuri i-am schimbat furtunul care vine din rezervorul de benzina in carburator ca ala s-a rupt si deasupra avea ce va alb de plastic cu dop si ala la ce foloseste ca nu l-am mai pus.
acum nu mai trage benzina constant din rezervor ca sa steie pornita ce pot sa-i fac so repar?

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Desfai carburatoru si vezi ca are o sita foarte fina, sita acea e plina de gunoaie si nu mai da benzina cum trebuie, acea sita nu merge curatata..., Dai afara sita si iti va mergewinking, funda?

5 răspunsuri:
| paulthegame explică:

Am curatat carburatorul si am scos sita desi trebuie inlocuita cu alta noua dar problema e la bujie find chinezeasca mufa care intra in bujie s-a largit si din cauza vibratiilor iese maine sa-mi schimb ala care da curent si va merge

| paulthegame explică:

Gata am reparato cu barosu big grin

| Mariussss14 a răspuns:

Curata rezervoru si carburatorul

| KaPy2 a răspuns (pentru Mariussss14):

Carburatoru il poate curata de N-ori are o sita acol ocare are gunoaie, aia nu merge curatata a mai patit-o careva asa la curatat de N-ori si degeaba iar dupa ce a dat sita afara a mers ceaswinking

| floion1 a răspuns:

Aia ala era o supapa care tragea aier in rezervor fara sa curga benzina are nevoie de aier ca sa fie trasa catre carburator daca nu mai trage aier se formeaza vid si nu mai trage benzina cu ti s-a intamplat tie