| mocanassorinas a întrebat:

Am o problema la scuter de 125cc kymco movie Cind îl pornesc lucrează destul de bine dar cand îl turez se aude un zgomot in motor care-i problema? Cine stie?
Va rog repede

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Nu ai localizat mai precis de unde vine zgomotul? Paote fi piston uzat si sa bata, bataie din boltul pistonului si o bataie poate sa mai vina de la biela- ambielaj! Demonteaza-i piston, cilindru si gasesti cu siguranta de unde vine zgomotul, daca nu te pricepi du-te la un atelier reparatii scutere!