| popescudorinel a întrebat:

Am o skoda octavia 1 din 2001, 1.4, 16V si nu mai merge priza-bricheta, nu stiu ce siguranta trebuie sa schimb, ma poate ajuta careva?

2 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Ori sigurantele ia si verificale se vede la ochiul liber care e arsa si care nu. sau mai poate sa fi unul din fire iesite din priza

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In lipsa unui raspuns la sigur, iei un aparat de masura si verifici sigurantele pe rand, pana dai de aia bulita.
Chiar si fara aparat de masura, de obicei se vede cand o siguranta e arsa, daca o scoti si te uiti la metalul din ea.