| Dobrescuu a întrebat:

Salut, vreau sa-mi schimb sistemul audio pe masina ( Skoda Octavia 2 2008 ) si nu stiu ce sistem ar fi mai bun si s-ar potrivi pe ea. Daca ma puteti ajuta cu niste idei. Ms

2 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Mai bun decat un rns 510 original este destul de dificil fara sa cheltuiti cifre serioase.
Sistemul asta a fost optimizat pentru masina respectiva.Se poate chiar modifica cu testerul tipul de masina Tiguan, Passat, Octavia 2, Seat.Sunt optimizari diferite care tin seama de dimensiuni de absorbtia acustica a diferitelor materiale etc.
Daca vreti mai mult trebuie sa apelati la specialisti, firme care se ocupa doar de asa ceva.
Inlocuind la intamplare niste difuzoare si cel mai probabil o chinezarie cu android sunt bani aruncati.

| Simpatic a răspuns (pentru KovacsB):

Asa de avansate sunt sistemele audio de pe skoda? habar nu aveam, am avut skoda, de fapt a avut o ruda de-a mea skoda octavia noua, nu am ascultat muzica data tare e adevarat
la masina mea am Bose de fabrica deci un sistem premium la fel cu integrare si soft in navigatie, sa inteleg ca asta de la skoda e chiar mai avansat, vorbim de skoda octavia 2 care e vechiuta totusi.
singurul sistem foarte avansat pe care eu l-am vazut de fabrica la o masina (bine extra-optiune) a fost un sistem Bang & Olufsen de acela 3D sau 4D (cum s-o numi exact) care se ridica un device din bord, are si boxe evident dar deviceul ala de surround face toti banii, era pe un X5 model nou la un amic de-al meu...
skoda, bravo lor