| LucaAka47 a întrebat:

Am picat a doua oara traseul chiar azi, am si eu o intrebare, pot schimba un alt instructor? Daca da, cum trebuie sa procedez, de la instructorul asta nu pot invata nimic pentru ca nu prea isi da interesul stie doar sa ia bani si cand e vorba sa facem sedintele spune ca i s-a stricat masina ca anulam pentru ziua asta facem maine etc, vrea si eu un raspuns, dau funda!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti cere un alt instructor.
Totusi, nu-i doar vina instructorului ca ai picat nu odata, ci de 2 ori traseul, ci si a ta, care nu ai invatat toate regulile de circulatie odata ce nu esti capabil sa le aplici in trafic si faci greseli grave, care duc la pierderea examenului.

Ti-as recomanda sa pui mana serios pe Legislatia rutiera si sa o inveti din scoarta in scoarta, apoi sa mai iei 6 ore de sofat cu un alt instructor, dupa care te poti reprograma la cea de-a 3-a examinare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poti schima, poti cere la scoala sa faci orele pe care le vei plati cu alt instructor.

| LucaAka47 explică (pentru suntserios):

Trebuie sa anunt instructoru? Si asa n as vrea sa anut is banii mei investiti in dosarul ala am muncit degeaba ca sa platesc un instructor care nu si da interesu

| suntserios a răspuns (pentru LucaAka47):

Vorbesti cu cei de la scoala de soferi, nu stiu cum sunt ei organizati.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poți.

| LucaAka47 explică (pentru sadrian46):

Știți cumva care este procedura?

| sadrian46 a răspuns (pentru LucaAka47):

Te duci simplu la un instructor auto și soliciți ore de conducere.

| AndreiMadalin69420 a răspuns:

Te duci sa inveti sa conduci la o firma de taxi

| ScorteaTraian a răspuns:

Poate nu stii tu sa conduci.