| Cerbul a întrebat:

Am pus motor de drujba ruseasca a4 pe un cadru de motocicleta si dc nu pleaca, merge motorul doar daca e ridicata pe cric si cand il las de pe cris scurma 1 si apoi se opreste

Răspuns Câştigător
| vigome a răspuns:

Probabil l-ai conectat la roata fara sa ii pui un reductor (cutia de viteze) si merge la un raport de transmisie apropiat de 1:1. Asta inseamna viteza mare putere mica. De aceea se invirte in gol, dupa cite inteleg eu, destul de repede si se opreste cind cobori de pe cric motocicleta. Nu are forta la un asemenea raport.

10 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Motorul e prea mic.

| KaPy2 a răspuns:

Ai motocicleta sau scuter?
Daca ai scuter verifica-i ambreiaju.

| Cerbul explică (pentru KaPy2):

E pelant cu ambriaj centrifugal

| KaPy2 a răspuns (pentru Cerbul):

Ceva nu este pus la punct happy, dar dacă îl ridici de spate și îl turezi se învârt rotile?

| KrYsTy2OOO a răspuns (pentru KaPy2):

Da, nu ai vazut ca a zis: ''pe cric merge''

| Cerbul explică (pentru KaPy2):

Da

| m2704 a răspuns:

E slab motorul, motorul de drujba are purere mai mare doar in turaii mari, pentru ca la turati mici e facut sa se opreasca ca sa impiedice accidentarile.

| CEstLaVie a răspuns:

Ori nu are forta

| Anonymous112 a răspuns:

Salut, NU are cum sa faca contact. Motoarele nu se potrivesc. Funda?

| invD a răspuns:

NU face contact!