| al a întrebat:

Am schimbat servo frina la dacia 1310 si cind calc frina se aude ca un cirit slab de tot dar daca o tin asa in pozitia aia dispare si apare cind mai calc mai jos si iar dispare dupa citeva secunde. Ce cauza poate fi servo e nou.

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Verifica racordul de cauciuc dintre servo frana si galerie de admisie, vezi daca colierele sunt stranse sau daca racordul de cauciuc nu e fisurat. Exista si situatia ca in timp acest zgomot sa dispara daca servo frana este noua.

| fastlane a răspuns:

O fi uzate placutele de frana atuncea scartaie dar pana le schimbi incearca sa folosesti frana de motor