| al a întrebat:

Ce se poate intimpla daca garnitura de la servo frina s-a spart la dacia 1310 ramin fara frina?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Vreau sa-ti dau un sfat, cand e vorba de frana sau de directie si vezi ca ceva e in neregula, nu mai pui intrebari, mergi si rezolvi. orice problema la astea doua te poate baga intr-un stalp sau intr-un pieton.

| s62sony a răspuns:

Schimba servofrina, aeriseste circuitul de lichid de frina, eventual completeaza cu lichid, nu e greu. La aerisire iti mai trebuie o persoana care sa "faca pedala", dar daca nu te pricepi du-te la un service. Nu costa mult manopera; doar tulumba aia de servo-frina ce-o sa te coste... dar nu te juca: ia-ti una noua.

| ellutza a răspuns:

Schimba masina laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ramii fara frina dar va merge motorul mai turat capatind aer mai mult decit ii dai tu din reglaj.Deci cauzeaza funcionarea motorului in parametrii anormali.In cazul asta ti-as recomanda schimbarea servei cu totul decit sa inlocuiesti garnitura. E mai ieftin dar nu tine mult.