| alexvasilache a întrebat:

Am si eu un scuter Aprilia Sr 50 si nu am filtru de aer.
Deci il pornesc si cand sa ma sui pe el sa il accelerez se ineaca si se opreste.
Oare sa fie de la filtru de aer? Multumesc:X

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu cred. Este carburatorul prost reglat si da multa benzina si putin aer!

| FurtunaDiesel a răspuns:

Sa il reglezi. Ai doua suruburi. Unul de aer si unul de benzina. Trebuie sa le reglezi pe acelea dar trebuie reglate de cineva care se pricepe, cate spre trebuie sa fie stranse la fiecare surub fiindca altfel te joci 3 zile cu suruburile si tot degeaba, ca nu merge!

| Teo026 a răspuns:

Asa facea si scuterul meu. Nu e de la filtrul de aer, e de la carburator, trebuie sa il scoti sa il speli in benzina il lasi la uscat, il pui la loc si mergee [ps. cel putin eu asa am facut si merge super ]

| alexvasilache explică:

Si ce trebuie sa fac?