| lucius42 a întrebat:

Am si eu un Seat Ibiza 2004 si am pus un modulator FM pe el..Totul functioneaza bine dar nu am cum sa inchid modulatorul decat daca il scot din bricheta...are cineva idee ce pot sa fac sa inchid circuitul la bricheta odata ce am scos cheia din contact cum ar fi normal?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu e chiar atat de complicat, doar ca trebui sa ai putina grija sa faci treaba buna, nu improvizatiiwinking

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai poti monta un releu pentru a intrerupe circuitul cand nu este pus contactul.
Pinul 87 de la releu il legi ca alinmentare +12 la bricheta.
Pinul 86 de la releu il legi la masa.
Pinul 85 de la releu il legi la +12 contact.
Pinul 30 de la releu il legi la alimentarea standard de la bricheta.

| lucius42 explică (pentru OldSoul):

Hm pare destul de complicat dar esti explicit multumesc big grin

| OldSoul a răspuns (pentru lucius42):

Nu e chiar atat de complicat, doar ca trebui sa ai putina grija sa faci treaba buna, nu improvizatiiwinking