| Tuk a întrebat:

Am un aprilia sr 50 racire pe apa are set nou curent la bujie e ft bun bezina ii vine dar nu porneste de loc de Ce cine ma poate ajuta

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Verifica fisa bujiei! scoate bujia, bag-o in bobina si tine-o langa setul de la motor si dai cateva pedale sa vezi daca are scanteie, daca nu are scanteie, ti s-a dus cdi-ul

| qest11 a răspuns:

Daca este scantee si benzina, nu are cum sa nu porneasca. Motorul in 2 timpi e foarte simplu. Vezi evacuarea sa nu fie infundata.