| Andreivegas a întrebat:

Salut, am o aprilia rs 125 si nu mai porneste. Ce poate sa aiba?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, du-te cu motocicleta la un service si o sa afle ce are.

| Decicumzici a răspuns:

Iao si tu in ordine: scanteie si alimentare. Bujie bobina-cdi cabluri arse sigurante baterie magnetou vezi care e dusa. Dupa aia alimentarea, filtre carburator (in carburator reglat si curatat jigloare etc). Dupa aia vezi daca nu e terminat motorul astea in 2 timpi se termina urgent la 20000 km sunt gata. De obicei motorul la astea tine 2 ani.

| UnBaiat439 a răspuns:

Ti se pare ca suntem cititori in carti? Nu prea avem de unde sa stim exact.
Incearca tu sa vezi ce are... Nici la pedala nu porneste? Atunci inseamna ca nu bateria e de vina. Vezi vreo bujie ceva pe acolo. Daca nici asa nu merge, vezi alimentarea cum este. Daca nici asa nu-ti dai seama ce are, du-te la vreun prieten de-al tau care e mecanic, sau care se pricepe cat de cat la astea.
Bafta happy