| VwBora a întrebat:

Am un bora 2001, 1.6 16 valve 105 cp,as vrea sa pun un filtru sport dar nu prea inteleg, am văzut ca unii schimba filtru ăla în forma de dreptunghi și alți pun filtru rotun(universal)
Eu ce filtru sport trebuie să.mi pun?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cel mai bine ai pune tot un filtru patrat dar sport, e mai simplu de inlocuit deoarece nu necesita alte adaptari. Bineinteles, poti pune si filtru conic, dar vei fi nevoit sa faci unele adaptari plus ca exista unele filtre conice care nu filtreaza suficient de bine aerul, deci mare atentie.
Eu iti recomand sa pui filtru de la K&N.