| VwBora a întrebat:

Salut,am o vw bora din 2001, 1.6, 16 valve, 105 cp, ce imi trebuie sa pun pilot automat si cat ma costa?(merg mult pe autostrada si m-ar ajuta)

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Gasesti kit pe internet pentru pilot automat.
Kit-ul contine maneta plus cablajul necesar, dar trebuie sa-l montezi la cineva care se pricepe, e destul de complicat de legat, deoarece trebuie sa desfaci capacele de sub bord, sa dai si volanul jos sa faci legaturile la ecu, si mai ai nevoie si de diagnoza pentru a putea activa functia, deci daca nu ai cunostinte mai bine nu te complici.
Dar ca idee cu 100€ ar trebui sa-l ai cumparat si montat.

| VwBora explică (pentru OldSoul):

Deci ca piese doar maneta si cablajul? Multumesc oricum!

| OldSoul a răspuns (pentru VwBora):

Da, doar maneta si cablajul.

| Sofer a răspuns:

150 lei e maneta cu pilotu automat. Intra pe Facebook in grupuri vw golf 4 si o sa gasesti.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Iti trebuie o maneta, niste cablaje si un tip care se pricepe sa ti-o activeze cu vag-comul.