| anonim_4396 a întrebat:

Am un ford fiesta cu motor de 1100 cu carburator mono punct si tot mi se umezesc bujiile si nu mai porneste pina nu le curat indiferent iarna vara ce poate sa aiba. Multumesc anticipat celor care vor sa ma ajute

1 răspuns:
| smileyface a răspuns:

Ai incercat sa schimbi bujiile?
Asta faci in primul rand cand ai problema asta. Daca si atunci se umezesc inseamna ca ar putea fi de la ulei. Verifica data la care ai schimbat uleiul, sau daca e bun. Daca nu e nici de la ulei ar putea fi o problema mai grava. pe care nu o cunosc happy
Bafta!