| FrancoEduard a întrebat:

Am un ford fiesta anul 2006 motor 1, 3 benzina.Se aprinde sonda lambda si nu porneste, puteti sa ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| FPI a răspuns:

Scoate mufa care merge la EGR si va porni, are prea multe emisii CO2 si sonda nu-i da voie EGR sa faca amestecul aer combustibilhappy

| FrancoEduard explică (pentru FPI):

Mersi pentru informatie,dar problema e ca nu stiu unde se afla acea mufa,, EGR,, poti sa-mi spui tot tu, te rog frumos, astept raspunsul tau...

| FPI a răspuns (pentru FrancoEduard):

De unde esti? As putea sa-ti explic dar nu stiu ce o sa intelegi cel mai bine du-te la cineva care are cunostinte in domeniuhappy

| FrancoEduard explică (pentru FPI):

Mersi,ai avut dreptate.am pus-o pe tester si am rezolvat-o

| FPI a răspuns (pentru FrancoEduard):

Ai dezactivat-o total ca de reparat ma gandesc ca iti manaca ulei si de asta ai prea multe emisii sau ce ti-a zis la tester?

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Cu ce am putea sa te ajutam? Nu putem sa-ti reparam masina on line. Mergi cu ea remorcata la un service, eventual pe platforma.