| Vali_Valentin_1992 a întrebat:

Am un golf 5 1.6 benzina din 2005 și atunci când e pe liber se tureaza pana aproape de 2000 de turații după scade pana la 1500-1600 după urca iar aproape de 2000 și după revine la normal ...nu știu ce poate sa aibă. FACE ASA DOAR DIN MERS când schimb vitezele sau pur și simplu țin ambreiajul călcat.Țin sa precizez ca mașină nu răcește în interior nu ma pricep la piese poate e de la termostat sau poate nu, ce e cert e ca încălzește. Un mecanic mi a spus ca s ar putea sa fie de la asta, pe tester arata doar eroarea de mai sus și atât, ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| kapelini a răspuns:

Posibil debitmetru defect.deconecteaza debitmetru si fa un test.