| Directioner99 a întrebat:

Am un Golf 5, am uitat pozitiile aprinse timp de vreo 2-3 ore, cand am revenit la masina in aparea in bord martorul gapben check engine si martorul baterie de culoare rosie, cum ar trebui sa procedez?

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Bateria reincarcata pe redresor.

| Directioner99 explică (pentru baru):

Se poate sa trag curent de la alta masina?

| baru a răspuns (pentru Directioner99):

Se poate dar, nu este indicat.

| baru a răspuns (pentru Directioner99):

Minusul de la baterie sa fie la masa. Sa nu legi cablurile de pornire de la plus la plus si de la minus la minus.

| baru a răspuns (pentru Directioner99):

Sa.ti masoare cineva incarcarea si bateria. Vezi daca alternatorul incarca.

| Panamax a răspuns:

Ar trebui sa te orientezi dupa o baterie noua.
Trebuia sa tina 6-7 ore cu pozitiile aprinse.
Poti sa iei curent de la cineva pana una alta, si sa uiti ce abera baru.

| gheorghe699 a răspuns:

Pornesti masina, daca nu porneste o pui la redresor sau iti da cineva curent.