| SkivoRo000 a întrebat:

Am un golf4, problema e ca atunci cand ii dau contact, cateva secunde in bord imi apare martorul rosu de la ulei si acela nu stiu cum se numeste mai exact "Probleme la temperatura motorului"
Din ce cauza?
La apa m-am uitat am schimbat apa etc.

Răspuns Câştigător
| crysty1222 a răspuns:

E normal sa se aprinda acel martor cand pui contactul, ca si multi alti martori care se sting la 2-3 secunde dupa ce ai pus contactul. Problema e atunci cand acel martor nu se stinge dupa ce ai pornit masina, adica daca sta in permanenta aprins chiar si dupa pornire inseamna ca exista o problema la motor, iar cel de ulei poate semnifica ca uleiul este sub nivel sau presiunea la ulei e prea mica. Dar cum am scris mai sus, daca se stinge dupa pornire e ok, nu se intampla nimic.