| SkivoRo000 a întrebat:

Am un golf4 cand ii dau cheie imi apare martorul de la ulei si de la probleme la temperatura motorului rosu, dupa se opreste si palpaie cel de la ulei galben dupa care se opreste si el.
Am vb cu un mecanic si mi-a zis ca ar putea fi senzorul. Si ca e normal sa imi apara asa la
cheie martorii rosii.
Si ca problema e senzorul de la ulei.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Motoarele de golf sunt excelente - precis e un contact imperfect pe undeva. Nu te apuca să desfaci motorul așa cum zic unii cizmari de p-aici!

| romeo78 a răspuns:

Câte sute de mii de kilometri are motorul? A fost vreodată demontat de pe mașină, dezasamblat, spălat, curățat, schimbat toate piesele, schimbat filtre, spălată baia de ulei?
NICIODATĂ probabil!
Golf 4 a fost produs între 1998 și 2005 în Europa. Deci cel mai "tânăr" are minim 16 ani vechime, cel mai bătrân, cel puțin 23 de ani de zile. Cât vreți să mai reziste un motor căruia doar uleiul, filtrele, vreo garnitură i s-a schimbat?
Pe scurt, motorul e pe ducă!

| LasleaIoan1972 a răspuns:

So
unde este intrebarea?