| alexviorel97 a întrebat:

Am un Opel Astra motor 1.6 benzina are o problema se opreste in timp ce il scot din viteza ¿ce poate sa aiba?

Răspuns Câştigător
| komunistu a răspuns:

Si eu am opel astra 1. 6 dar din 2002. dupa viteza de 70-80 km/h, in momentul cand o scoteam din viteza sau franam, astfel incat turatia scatea in jurul valorii de 1000 rpm, motorul se oprea. problema a fost valva EGR. dupa ce am schimbat-o, nu am mai intampinat problema, iar consumul a scazut. plus ca are mai multa puterebig grin

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Intra pe www.clubopel.com si da un search dupa "curatare valva EGR" sau "curatare motoras pas cu pas".

| Roby67 a răspuns:

Spune si din ce an este, ca altfel nu te pot ajuta.

| marijuana_1856 a răspuns:

Scoate o borna de la baterie si las-o 30 de min. se reseteaza calculatorul asa.si vezi daca iti mai face bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inseamna ca nu sta la ralanti deci e posibil sa fie senzorul de ralanti care se afla pe corpul injectorului sau... sunt fff multe defecte nu se alimenteaza suficient cu benzina (pompa nu baga destula presiune) cel mai bine du-te la un service -auto

| alexviorel97 explică:

Este din anul 94