| Yamaha123 a întrebat:

Am un piaggio ciao dar nu porneste ce sa-fac?

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Yamaha, demonteaza carburatorul, demonteaza-i jiglerul principal care trebuie sa fie intre 42-48, uita-te ca trebuie sa scrie pe el, si incearca sa-l pornesti fara jiglerul principal, daca porneste acolo-i necazul, mai poti sa-i schimbi si muzicuta, nu sunt alte motive daca-i vine benzina!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Du-o la atelier. Cine crezi ca poate sa-ti repare motoreta nevazand-o si pe net?!

| Mariussss14 a răspuns:

Curatal tot

| DjDey a răspuns:

Pai si eu am un piaggio de obicei mie nu imi porneste din cauza ca sa infundat carburatorul sau din cauza bujiei nu da scantei in rest nu prea as vedea de ce