| Yamaha123 a întrebat:

Am un piaggio ciao si porneste dupa care se opreste imediat cu soc fara soc dar asa se duce la viteza dar cand porneste ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Benzina, aerul, compresia si scanteia sunt toate ingredientele necesare sa mearga bine. Daca nu merge bine, inseamna ca nu vin in proportiile cuvenite. Nu cunosc reglajele pe care le ai dar o bujie negra inseamna amestec prea bogat. Daca ai reglaj de amestec mai ia din benzina. Mai exista o posibilitate si anume sa nu iti inchida cuiul ponton si sa-ti curga benzina in motor, si dimineata sa o gasesti gata inecata.

| Yamaha123 explică (pentru mgtow):

Am schimbat cuiul ponto chiar azi

| mgtow a răspuns (pentru Yamaha123):

Problema persista sau merge bine?

| Yamaha123 explică (pentru mgtow):

Nu tot asa?

5 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

O prima cauza, platina consumata, apoi pune-i o bujie noua, regleaza-i carburatorul si maraeste-i un pic relantiul!

| Yamaha123 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Dar platina de unde stiu daca mai este buna?