| racheta666 a întrebat:

Am un Piaggio Liberty 50 cc, daca ii schimb toba sport cita puter ( km/ ora ) imi da in plus?

3 răspunsuri:
| TenZo a răspuns:

Hai sa iti spun eu cum sta treaba.
Daca ii schimbi toba la scuterul tau cu una sport acesta va merge la fel ca inainte de a eu schimba, dar in plus este mai sprintos,dar nu cu mult. Eu nu prea te sfatuiesc sa faci treaba asta, mai bine daca vrei sa ii bagi mai multa putere cum spui tu schimbai filtru de aer cu unu sport, role de 4, 5 grame. Mult succes.

| eandopuncttk a răspuns:

O sa iti dea cu ","

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Daca ai toba "sport" in primul rand creste cuplul motorului. Daca nu ai limitatorul mecanic si nici acela electronic, ajungi cumva la 75 km /h.