| racheta666 a întrebat:

(FUNDA) Sallut, am un piaggio liberty 50 cc, doresc sa schimb toba, as dori pe ceva sport ( stage 6, zz sau zr sau tt sau... gianelli )...
Daca schimb toba o sa trebuiasca sa mai schimb ceva la scuter?
Si care toba ma sfatuiti sa pun? ceva sport... PLIZ (FUNDA)

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Daca tu esti mai ''expert'' decat fabricantul si crezi ca ala a pus toba actuala,''la plesneala'',fara niciun motiv,pune-i si toba de veyron.rolling on the floor
ps.terminati mai cu prostiile. evacuarea,la un motor,este foarte importanta,si constructia esapamentului,se face si ea dupa anumiti parametrii, care sa conduca la o functionara corecta si optima a motorului.e grea mecanica asta, desi e simpla... ceea ce ii face pe multi sa creada ca ''se pricep'' la ea.