| Candea a întrebat:

Am un scuter cu motor in doi timpi.Nu trage prea mult, nici pe dept nici la deal (de fapt la deal nu trage deloc). Am verificat carburatorul dar tot nu merge.
Va rog ajutati-ma! FUNDA

13 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Cum iti face? se tureaza si nu trage sau cand accelerezi se ineaca?

| Candea explică (pentru hp8510p):

Se tureaza si nu trage si cand accelereaza merge putin dar nu trage aproape deloc

| Rus_Bogdan_2000 a răspuns (pentru hp8510p):

Ai rezolvat problemam, am si eu acceasi problema si am nevoie de ajutor

| hp8510p a răspuns:

Inainte sa cumperi motor nou sau segmenti verifica daca ai compresie.Da usor la pedala si vezi daca incepe sa se intareasca pedala(ca si cum ar incepe sa se blocheze). Daca ai compresie nu-ti face probleme din cauza motorului.Verifica cureaua de transmisie sa nu fi rupt bucatele din ea sau daca e uzata rau schimb-o, verifica variatorul, rolele din variator si mai ales ambreiajul

| Candea explică (pentru hp8510p):

Acum am verificat, si rolele de la variator erau foarte uzate, le-am schimbat cu unele noi. am cumparat si semeringuri dar tot nu trage.

| Bogdy_Bogdanutzz_1998 a răspuns (pentru Candea):

Ai rezolvat pana la urma? Am aceeasi problema

| david1234567890 a răspuns:

Depinde de ce fel de tractor ai.

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Segmentii ai compresie la motor

| KooSs a răspuns:

Daca il ai de mult timp si nu iai schimbat segment sau motoru, te sfatuiesc sa pui motor nou si sa verifici bilele de la variator.Bafta

| Ivr a răspuns:

Scintee da

| criss007 a răspuns:

Este infundat filtru ala negru care iese afara curata-l si trage ca nou

| Candea explică (pentru criss007):

Am curatat si filtrul de aer si carburatorul dar tot trage rau

| Oprea_Aurel_1994 a răspuns:

Toba sau setul, pierzi compresie