| ionutfechete a întrebat:

Am un scuter malaguti crosser,nu vrea să pornească nici cum,i-am schimbat si set motorul dar nimic,i-am dat si benzină in capul pistonlui dar nici un semn, schinteie are, oare ce să aiba?
multumesc

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Verifica mai bine aprinderea, bujia dar si fisa, incearca sa il pornesti cu un spray de pornit motoare, asa am patit si eu la un scuter chinezesc, scanteie avea, set motor destul de bun, carburator curatat dar nu pornea nici cum,

3 răspunsuri:
| Sebi_Vasi_1998 a răspuns:

Vezi bujia in ce stare e si fisa. Poate iti fura curent pe undeva.

| ionutfechete explică (pentru Sebi_Vasi_1998):

Deci când dau să-l pornesc parcă face un scurt-circuit la fisă, plus că mai scoate si foc pe evacuare!

| ionutfechete explică (pentru ionutfechete):

Nu vrea să pornească nici cum