| AndreiTudose a întrebat:

Am un seat alhambra din 2003 si vreau sa stiu daca pot sa imi pun modul "gasire in parcare". Atunci cand o deschid din cheie (descui) sa se aprinda pozitia scurta. Am inteles ca pot cumpara o inchidere centralizata noua sa pot avea asa ceva.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Si intrebarea care este?
Daca vrei sa se aprinda pozitia da, ai nevoie de un modul suplimentar.
Insa eu probabil as incerca intai sa fac o alta "smecherie" daca masina are alarma de fabrica, cumpar de la dezmembrari o telecomanda cu buton de panica ( sau o modific pe cea actuala) si astfel folosesc butonul de panica ca modul de cautare in parcare, astfel cand il activez va incepe sa claxoneze si sa aprinda semnalizarile. Acum ce e drept nu pot sa-ti spun sigur daca e posibila aceasta modificare la tine, dar avand in vedere ca e tot pe platforma VW e posibil sa se poata face, si conteaza cam si cat poate emite telecomanda.
Alte modalitati ar mai fi sa cumperi o alarma aftermarket si sa o folosesti tot pe acest post, sau sa o instalezi cu toate functiile ei.