| Alex_Alexandru_1993_y9bA a întrebat:

Am un seat leon 1.4 16v si am inchidere centralizata din cheie si vreau sa imi fac din telecomanda am o telecomanda de audi pot sa fac din ea sau imi trebuie modul din ala?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iti trebuie un modul de inchidere, cu cheile aferente.
Nu cred ca poti adapta telecomanda de Audi la alt modul.
In plus, masina ta are chip in cheie, lucru care o face mult mai greu de reprodus.
Te sfatuiesc sa cumperi un modul cu telecomanda pentru inchiderea centralizata, sa pui telecomanda ca breloc la cheie. E mult mai ieftin, un asemenea modul poti gasi pe la 50 de lei.

| OldSoul a răspuns:

Depinde daca masina a avut sau nu telecomanda de fabrica.
Daca a avut oricum sunt sanse mici sa fie acceptata telecomanda de Audi, si in plus ai nevoie si de o diagnoza pentru a adapta telecomanda.
Daca nu a avut fie trebuie sa schimbi modulul de confort, fie montezi un kit de inchidere centralizata after market.
Oricum cel mai ieftin e sa instalezi un kit de inchidere centralizate/alarma, e cam cea mai ieftina varianta.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Se gasesc module cu doua chei briceag pe la 80 de lei.
Mai te costa ceva adaptarea unui chip si copiatul cheii.
http://www.emag.ro/......DM95SMBBM/