| AnonimDedicat a întrebat:

Am voie sa conduc masina cuiva daca ma lasa, trebuie declarat ceva la politie cum ca o conduc si eu sau ceva de genul? Sau pot sa merg cu orice masina atat timp cat proprietarul imi da voie?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poti merge cu orice masina, nu e necesar sa declari nimic nimănui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut, daca actele masinii sunt in regula nu conteaza altceva

| mihai69 a răspuns:

Poți. Dar să ai grijă să aibă RCA, ITP si eventual vinietă valabile și la îndemână, în cazul în care ești oprit de Poliție.
De asemenea, verifică dacă au cauciucuri de iarnă, trusă medicală și stingător în termenul de valabilitate.

| Celcestietot a răspuns:

Cat timp iti da voie, o poti conduce, numai sa detii documentele necesare.

| Holiday a răspuns:

Poti merge cu orice masina.

| AnonimDedicat explică:

Pot lua masina mamei, tatalui, vecinului, prietenului?