| Andrei12345 a întrebat:

Am vreo 1000 de euro si vreau sa imi iau masina!
Eu m-am gandit sa ii joc la jocuri de noroc pana fac vreo 4000-5000 si sa imi iau o masina, ca nu am nici o sursa de venit.
Sa lucrez cu 600 ron pe luna, o sa strang atatia bani in 10 ani!

Ce sfaturi aveti?

12 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca nu ai sursa de venit ce faci cu masina? Trebuie benzina, ulei, trebuie inlocuite piese la o masina de 1000 de euro nu te tin prea mult, trebuie verificari, asigurari platite, taxe de drum, impozite. Daca nu ai sursa de venit eu zic sa te orientezi spre un scuter foarte ieftin in ce lmai bun caz pana in 1500 de lei hai maxim 400 de euro si sa renunti la ideea cu masina si iarna sa mergi pe jos. E singura solutie ieftina daca nu ai sursa de venit. Oricum daca iti iei masina un Tico gasesti in 1000 de euro sau un Matiz mai vechi sau Golf 2 dar este prea vechi si daca nu ai bani de bagat in piese si nici cunostinte de mecanica sa le inlocuiesti tu mai bine renunta la ideea cu Golful si ia un Tico!

regis
| regis a răspuns:

Buna idee, daca oricum nu ai niciun venit, nici astia 1000 de euro nu o sa-ti foloseasca. Dar lasand gluma (proasta) la o parte, neavand sursa de venit, la ce ti-ar folosi masina?

| Baddboy a răspuns:

Te ai gandit fte prostttttt lasa aparatele! stange baniiii unu peste altul...nu strica prea multi.io asa am de gand sa fac ca sa mi iau un motor:X:X:X deci adunawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joaca-ti banii la jocuri andrei.dai un ban da ...stii ca nu-l mai ai.si lasa ca-ti trimit eu o pza cu o masina.de care vrei?

| Liquify a răspuns:

Sa lasi prostiile la o parte.Ai 1000 de euro. La jocuri de noroc poti sa-i inmultesti dar ai la fel de multe sanse sa ii pierzi. I-ati o masina mai veche pe care sa o poti intretine cat de cat. Si i-ati o slujba. Mai bine 600 ron pe luna decat nimic.
Nu te mai baza pe facutul banilor din nimic ca nu o sa ajungi bine.

| GuessWhoIAm a răspuns:

Eu zic strangi acolo ban cu ban ca pe baza jocurilor o sa-ti plangi de mila, vorbesc pentru ca si pe mine m`au mancat aparatele si pariurilelaughing...fa 1500 de euro si cautati o masinuta acolo!

| peru a răspuns:

Da o bicicleta ce are man?

| iulian92 a răspuns:

Iati mai bine o motocicleata

| notziv8 a răspuns:

Am eu un Opel Corsa din 97 Baga-ma la prieteni pe facebook Risipitu Laurentiu (La profil am o poza facuta cu telefonul de sus! mi se vede doar capul si tricul. tricoul este alb spre bleu!)

| valydens a răspuns:

Ma cea mai proasta idee pe care o poti avea e sa joci la jocuri de noroc iti vand un pont dupe pe trading 212 si baga acolo banii eu nu ma laud dar am bagat 1000 euro si in 2 saptamani am facut 4369 euro e esay incearca cu 100 la inceput sau incearca pe virtual cu 10000 de euro gratis

| AdiLiv a răspuns:

Dami-i mie. Si in 2 zile ma cauti sa ti-i dau.