| boss97 a întrebat:

Salut.Aș vrea sa știu dacă se merită să-mi iau o mașină pe leasing din Germania,una nu chiar scumpă, până în 4000-5000 euro preț total, țin să menționez că lucrez in Stuttgart.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te in primul rand la banca sa vezi daca vei primii imprumutul si care sunt dobanzile, pentru ca 4000-5000 de euro pe 5 ani, inseamna sa platesti 1 data si jumatate inapoi.
Dar, daca nu ai 1 an de zile lucrate intr-o companie cu carte legala de munca, s-ar putea sa nu poti lua nici un lease!

| Caro34 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mai astepti putin si sa ti-o cumperi cu banii jos fiindca dai dobanzi mari. In Austria este 10% dobanda; are vreun rost? Cu dobanda data iti faci concediul de vara! Numai bine!