| Manolo2 a întrebat:

Am zgariat masina si s-a dus vopseaua. Sunt ceva solutii? Sau?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca s-a dus vopseaua, solutia ar fi sa cumperi un spray la culoare, sau macar nuanta apropiata, si "pictezi" doar zgarietura cu un betisor de urechi, ca sa nu fie alba, sa iasa in evidenta. Bineinteles, inainte de asta stergi bine zona cu niste benzina.
Metoda asta merge in special la zgarieturile subtiri, la masinile de culori inchise. Daca masina e o culoare deschisa iar zgarieturile sunt multe, singura varianta ramane revopsirea, locala sau a intregului element.

| LTAA a răspuns:

Ceva carioci dedicate sau polish.