| s1ge123 a întrebat:

Am o problema! mi-am zgariat vopseaua de la masina, cu ce pot sa o astup? exista o solutie speciala pentru zgarieturi? Dau funda!

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Pixul ala mascheaza daca nu intra unghia in zgarietura. daca dai cu unghia si se simte (se opreste unghia in zgarietura) dai banii degeaba pe ala. si un polish la spalatorii la fel merge. repara orice urma in care nu intra unghia. daca intra unghia in zgarietura doar vopsirea mai face ceva.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

E un pix de la teleshoping care mascheaza zgarieturile.Sau pune benzina pe o carpa de bumbac si freaca foarte usor zona zgarieturii cu miscari circulare.Ar trebuii sa dizolve vopseaua din jur si sa astupe locul avariat.Doar ca e nevoie de atentie pentru ca te poti alege cu o pata nu prea frumoasa pe langa zgarietura

| s1ge123 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Cum se numeste pixul?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru s1ge123):

Http://www.xenon4u.ro/......ta-2210624

Asta ar fi doar unul dintre zeciile care sunt pe piata.

| Florian20405 a răspuns:

Du-o la cineva sa iti faca zgarietura (profesionit, vopsitor)
Am luat eu creion din ala si degeaba, ce-i drept era si zgarietura adnca. Daca o ai adanca du-o la cineva (iti ia max 80-90 lei) daca nu e adanca, cumpara un creion din ala e bun la zgarieturi minore.

| Asian a răspuns:

Creion pentru zgarieturi..pret 50-75lei.Bafta