| anonim213211112 a întrebat:

Are ceva daca partea de jos de la trotineta electrica (unde e bateria ) este uda tare? Va rog raspundeti dau funda.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca umezeala este din exterior (ploaie, balti, etc.) si partile electrice sunt bine etansate, atunci nu este nici o problema. In acest caz se usca si o poti folosi.
Daca insa umezeala provine de la o celula de baterie care a curs, atunci e problema mare, trebuie dus la service, pentru reparat!

| anonim213211112 explică (pentru Bula):

Ea nu se scurgea din bateria. Eu am muer cu ea dupa ploaie si era deumul putin umed si cumva s-a udat putin partea de jos dar nu tare.

| Bula a răspuns (pentru anonim213211112):

In mod normal, partile electrice trebuie sa fie izolate ermetic de apa de afara (asa sunt montate in fabrica).
Sterge-o cu carpa uscata, lasa sa se usuce complet, dupa care o poti folosi.

5 răspunsuri:
| DonMoldo a răspuns:

N-are ce sa se intample atat timp cat bateria e bagata in trotineta.

| DanRaul77 a răspuns:

N are nimic ca acolo nu s contacte

| Aromic a răspuns:

Eu am patit era etansa bine din fabrica plus silicon si totusi a facut condens cand am schimbat celulele pierdeau fier adica erau ruginite si la plus si la minu inclusiv banda de nichel sudata, scrie clar si LG si Samsung. EVITATI PLIMBARILE PE VREME UDA CU TROTINETA ELECTRICA. Unii se plimba altii nu. Eu iti recomand sa te plimbi doar cand e uscat si cand e frig gen -10° sa nu incerci sa te plimbi ca la fel cald plus rece egal condens. Doamne unii scriu doar ca sa scape de plictiseala.