| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa dau de permis de tir in Germania, ce acte as avea nevoie?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

CI sau pasaport - dovada de rezidenta de acolo, taxele aferente, bani, fisa medicala dupa caz. Poti vorbi la o scoala de soferi poate faci totul online cu programarile

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Alege o varianta de intrebare. Ai sau nu ai permis.
https://www.tpu.ro/......ea-nevoie/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind sti limba germană bine? Ca daca nu sti nu ai ce cauta sofer.Ca sa faci scoala de sofer in Germania trebuie sa vorbesti fluent limba asa cum vorbesti Româneste, ca ai de invatat legi de circulatie, acolo nu e joaca ca aici i ei pe spagă permisul, niciodată.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Doar B-u e 3000. fa-le in tara + că ai nevoie și de atestat/e, card tahograf.

| Usernaam16 a răspuns:

Danke