| Burdetiu a întrebat:

As vrea sa fac la o motoreta stop pe frana, ea normal nu are am tot ce imi trebuie dar cand calc frana se stinge becul iar cand o las se aprinde.Eu am pus curent direct de la bobina.Cum trebiue sa fac?

3 răspunsuri:
| Silenz a răspuns:

Trebuie sa schimbi intrerupatorul de la maneta de frana:
Trebuie sa pui un intrerupator cu revenire normal deshis, tu ai unul normal inchis (adica este in contact cand nu apesi pe el)

| ombladon a răspuns (pentru Silenz):

Sau ar putea folosi un releu care sa inverseze contactul intrerupatorului.

| Burdetiu explică (pentru Silenz):

Lam schimbat dar tot asa este